Etoto Recenzja - Nasze doświadczenie i ocena

Firma E-Toto powstała w Polsce dziesięć lat temu i od razu rozpoczęła od oferowania zakładów bukmacherskich w Internecie. Po kilku latach firma przeszła przez proces rebrandingu i nazwę E-Toto zastąpiła prostszym w zapisie ETOTO. Dodatkowo zmieniony został cały design, logo i układ strony oferującej zakłady bukmacherskie i od tego czasu firma funkcjonuje jako ETOTO. Dodatkowo firma otworzyła kilka punktów stacjonarnych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Białymstoku i rozpoczęła największą w Polsce kampanię promocyjną przy użyciu mediów społecznościowych takich jak Youtube, Twitter i Facebook. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że ETOTO jest najpopularniejszą firmą w mediach społecznościowych, a to wszystko za sprawą takich dziennikarzy jak Mateusz Borek, Michał Pol, Przemysław Rudzki czy Tomasz Smokowski. To właśnie dzięki nim firma zyskuje na rozpoznawalności i nie ma teraz kibiców, zwłaszcza kibiców piłki nożnej, którzy nie kojarzyliby marki ETOTO.

Lesedauer: 5 min
Themen in diesem Artikel:
  1. Sytuacja prawna
  2. Oferta zakładów
  3. Kursy
  4. Zakłady na żywo
  5. Oferty promocyjne
  6. Dostępność strony
  7. Metody płatności
  8. Pomoc klienta
  9. Podsumowanie
Etoto Bonus
Bonus na start 200 PLN 200 % aż do 200 PLN za pierwszą wpłatę Bonus
Unser Testbericht und unsere Erfahrungen bei Etoto
85/100 Procent
Kryterium Ocena
Oferta zakładów 18 / 20
Kursy bukmacherskie 18 / 20
Zakłady na żywo 10 / 10
Bonus na zakłady 8 / 10
Użyteczność 7 / 10
Metody płatności 7 / 10
Obsługa klienta 7 / 10
Poważanie 10 / 10

Sytuacja prawna

ETOTO działa w Polsce od 10 lat i jak tylko nastąpiły zmiany w polskim prawie firma stała na przodzie kolejki po odbiór licencji. Od momentu kiedy firma zmieniła nazwę i logo z E-toto na ETOTO nastąpiła też zmiana strategii spółki i nowy, niekonwencjonalny sposób promocji. Jak już wspomnieliśmy wcześniej ETOTO jest najlepiej znanym w mediach społecznościowych bukmacherem. Wszystko to za sprawą ETOTO TV i autorskich programów jak "Quiz pod napięciem", "Futbolowy Head to Head" czy "W ringu". Programy prowadzą najpopularniejsi dziennikarze sportowi w Polsce, którzy są jednocześnie ambasadorami spółki. Są to między innymi Mateusz Borek i Tomasz Kołtoń, którzy podpisali kontrakty w 2017 roku, Michał Pol i Tomasz Smokowski od 2018 roku czy wreszcie Przemysław Rudzki od 2019 roku.

Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy ruch ze strony bukmachera ponieważ ich programy przyciągają bardzo dużą widownię, która następnie przekłada się na dużą liczbę regularnych graczy.

Oferta zakładów bukmacherskich

Operator zakładów ETOTO ma swojej ofercie wszystko czego zawodowi jak i amatorscy gracze poszukują u bukmachera. ETOTO ma bardzo mocno rozwiniętą ofertę na piłkę nożną, w tym oczywiście na polską ekstraklasę, gdzie na każde spotkanie możemy znaleźć przynajmniej 100 zakładów. Jeszcze więcej dostępnych zakładów znajdziemy na mecze angielskiej Premier League czy Niemieckiej Bundesligi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ETOTO ma szeroką ofertę na handicapy, czy to 3-drogowe czy alternatywne 2-drogowe. Dodatkowo wiele możliwości przy obstawianiu zakładów na strzelców gola (pierwszy, ostatni, ilość bramek) i zakłady specjalne na poszczególnych zawodników. Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest bardzo ciekawa. Mamy możliwość obstawienia jak dany zawodnik strzeli, czy będzie miał asystę, ile odda strzałów celnych bądź niecelnych, a w przypadku bramkarzy jak będzie spisywał się na linii i czy strzeli sobie samobója. Bardzo interesująca i szeroka oferta sprawi, że każdy zainteresowany znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. A jeżeli nie chcemy obstawiać najpopularniejszych lig na świecie to ETOTO ma dla nas szeroką ofertę mniejszych lig europejskich i światowych. Do wyboru mamy praktycznie wszystkie najwyższe klasy rozgrywkowe w Europie wliczając w to między innymi pierwszą ligę na Wyspach Owczych, w Luksemburgu czy na Malcie.

Dla fanów tenisa ETOTO oferuje turnieje wielkiego szlema, wliczając w to zakłady na zwycięzcę, które dostępne są na stronie praktycznie cały czas. Poza turniejami z serii Grand Slam, w ofercie znajdziemy wszystkie turnieje z cyklu ATP i WTA, a także szeroką ofertę na turnieje z serii ITF. Dla fanów sportów amerykańskich na stronie znajdziemy szeroką ofertę na MLB, NFL, NHL czy NBA. A gdyby akurat w nocy najlepsze ligi na świecie nie grały to zawsze możemy obstawić zakłady mniej popularnej ligi hokeja AHL czy spotkania studenckiej koszykówki NCAA.

To jednak nie wszystko, ponieważ oferta bukmacherska ETOTO obejmuje również niszowe dyscypliny jak Futbol Australijski, Futsal czy Hurling. Również fani sportów elektronicznych znajdą tutaj coś dla siebie, chociaż szczerze musimy przyznać, że e-sporty nie są tak dobrze rozwinięte jak u innych bukmacherów. ETOTO oferuje wprawdzie zakłady na gry Counter Strike, Dota 2, Overwatch czy League of Legends ale z reguły są to zakłady tylko na zwycięzcę spotkania. Tylko przy największych turniejach możemy spodziewać się szerszej oferty.

Kursy

Oferta jest ważna, zakłady na żywo również, ale nic nie przyciąga graczy tak bardzo jak dobre, wysokie kursy i niska marża. Przyjrzeliśmy się zakładom oferowanym na ETOTO i sprawdziliśmy, czy opłaca się grać. Zdecydowanie możemy potwierdzić, że tak! Marża na najlepsze ligi piłkarskie nie przekracza 4 procent, a na najciekawsze spotkania kolejki trafiliśmy nawet na marżę w wysokości jednego procenta! To bardzo dobry wynik i powinno to działać jak magnes dla graczy. Również kursy na polską ligę są bardzo dobre i nie różnią się znacząco od najpopularniejszych lig europejskich.

Wzrost marży zauważyliśmy dopiero przy NBA i tenisie, gdzie możemy oczekiwać marży bukmacherskiej blisko 5 procent, a przy sportach elektronicznych jest to około 8 procent co w dalszym ciągu jest dobrym wynikiem, który nie odbiega od standardów europejskich.

Zakłady na żywo

Strona zakładów sportowych na żywo jest dobrze widoczna na stronie głównej, a wszystkie dostępne dyscypliny fajnie wyszczególnione w menu dostępnym nad spotkaniami. Sama strona zakładów na żywo jest dostępna w dwóch wersjach i to jest bardzo ciekawe. Pierwsza opcja to wszystkie wydarzenia widoczne z danej dyscypliny, gdzie mamy dostępne najważniejsze informacje jak liga, zespoły, minuta spotkania, wynik i główne kursy. Natomiast druga to tak zwany podgląd zdarzeń, gdzie po prawej stronie mamy menu z dostępnymi dyscyplinami i spotkaniami, i przy wyborze jakiegokolwiek spotkania widzimy pełne statystyki, sytuacje w meczu i pełną ofertę zakładów dostępnych na spotkanie. Dodatkowo w tym widoku mamy też dostępny stream video z odbywającego się spotkania.

Uczciwie musimy przyznać, że strona zakładów sportowych prezentuje się bardzo dobrze i jest jedną z lepszych w kraju. Dodatkowym atutem jest "kalendarz na żywo" gdzie znajdziemy zaplanowane mecze, które ETOTO wystawi w ofercie live na kilka dni do przodu. Dopełnieniem strony z zakładami na żywo jest przekierowanie do strony z wynikami, gdzie sprawdzimy wyniki obstawionych przez nas spotkań.

Oferty promocyjne

ETOTO mocno stara się przyciągnąć do siebie nowych graczy i widać to po oferowanych promocjach. Mamy zatem, reklamowany przez Mateusza Borka i Tomka Smokowskiego, bonus dla nowych graczy, o którym więcej przeczytacie na naszej bonusowej stronie. Jako gracz możemy skorzystać również z promocji za polecenie naszych znajomych, w której ETOTO zapłaci nam w sumie 500 PLN za poleconych graczy. A na koniec mamy cały program bonusowy ETOTOMANIA gdzie codziennie zbieramy punkty za postawione zakłady i codziennie, w zależności od naszego statusu, możemy odbierać nowe nagrody. ETOTO jest jednym z niewielu bukmacherów w Polsce z takim systemem premiowania graczy i trzeba przyznać, że wygląda to całkiem przyjemnie. W końcu kto by nie chciał dostawać codziennie dodatkowych środków na zakłady sportowe?

Poza standardowymi promocjami ETOTO oferuje podwyższone kursy na mecze dnia, kiedy możemy obstawić zakłady marżą bukmacherską poniżej jednego procenta.

Etoto Bonus PL Kliknij w obrazek, aby otrzymać bonus

Dostępność strony

Strona jest bardzo przejrzysta i przyjemna dla oka. Połączenie ciemnych odcieni niebieskiego z białą czcionką nie męczy oczu podczas wybierania zakładów, a ETOTO postarało się by wszystkie najważniejsze informacje były sensownie rozmieszczone na stronie. Na górze strony mamy zatem zaledwie kilka najważniejszych pod stron przekierowujących nas do zakładów przedmeczowych i zakładów na żywo, a także do ETOTOMANII i pomocy. Po lewej znajdziemy wszystkie dostępne zakłady, a po prawej bardzo dobrze widoczny kupon zakładów i linki do najciekawszych promocji. Praktycznie wszystkie potrzebne informacje znajdziemy w stopce strony w formie linków, a jeżeli czegoś nam brakuje to możemy skorzystać z głównej strony pomocy lub połączyć się z bardzo łatwo dostępnym czatem. Jedynym minusem jaki zauważyliśmy i co dla nas było dość uciążliwe to zbyt mocno zlewający się z tłem kolor dyscyplin sportowych w ofercie zakładów na żywo. Tutaj bukmacher mógłby się trochę zastanowić nad kolorystyką i być może trochę mocniej wyeksponować dyscyplinę, obok której jest przecież równie słabo widoczna liczba dostępnych wydarzeń.

Jeżeli nie chcemy skorzystać z wersji na komputer to ETOTO ma dla nas bardzo dobrze przygotowaną wersję mobilną swojej strony. Strona bez problemu działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS, a obstawianie zakładów z telefonu komórkowego bądź z tabletu nie sprawiało nam trudności.

Metody płatności

Możemy wiele dobrego napisać o serwisie bukmacherskim, ale jeżeli nie ma jak do niego wpłacić to niewiele pomożemy. Na szczęście w tym przypadku ETOTO możemy tylko pochwalić i przyznać, że niewiele mogą poprawić swoje opcje wpłaty. Na tą chwilę do serwisu możemy wpłacić pieniądze siedmioma różnymi kanałami płatności. Najważniejszą metodą jest dostęp do błyskawicznych przelewów bankowych poprzez Przelewy24. Przelewy24 to najstarszy i najpopularniejszy system w Polsce, który z powodzeniem działał jeszcze przed ustawą bukmacherską. Do systemu podłączone są największe banki operujące w Polsce, a sama wpłata trwa kilkadziesiąt sekund po czym środki gotowe są do użyciu. Dodatkowym sposobem przelania środków jest bardzo szybko rozwijający się system BLIK, czyli przelewy z użyciem aplikacji mobilnej, a jeżeli nie chcemy robić przelewu to zawsze mamy do wyboru bardziej tradycyjne, dla świata hazardowego, metody wpłaty jak karty VISA i MasterCard, a także portfele elektroniczne jak Skrill i Neteller. Pamiętajmy jednak, że nie ważne jaką metodą wpłacimy pieniądze to państwo polskie i ustawa hazardowa narzuca na firmę bukmacherską wypłatę środków poprzez przelew bankowy. Dobra informacja jest jednak taka, że ETOTO szybko realizuje wypłaty i nasze środki otrzymamy już w ciągu 24 godzin.

Pomoc klienta

Jeden z najważniejszych elementów u każdego bukmachera to szybko, sprawna a przede wszystkim kompetentna pomoc techniczna. Poddaliśmy serwis ETOTO mocnym testom i zapytaliśmy pomoc techniczną tak mailowo, jak i podczas rozmowy o czacie o wiele spraw związanych z działaniem strony ETOTO jak i z samymi zakładami bukmacherskimi. Wynik testu jest bardzo zadowalający. Przede wszystkim czat pomocą techniczną dostępny jest z pozycji strony głównej (ikonka w prawym dolnym rogu) od godziny 9 rano do 22:00. Jeżeli nie trafimy akurat na otwartą linię, albo wszyscy agenci będą zajęci (co nam się nie przytrafiło) to zawsze możemy skontaktować się obsługą klienta wysyłając e-mail. Problemy graczy w ETOTO traktowane są z najwyższą powagą, a odpowiedzi możemy spodziewać się w ciągu 24 godzin. Również wiedza agentów pozytywnie nas zaskoczyła za co dajemy ETOTO dużego plusa.

Podsumowanie

Już samo szukanie informacji na temat bukmachera ETOTO sprawiło nam bardzo dużo przyjemności. Firma faktycznie jest niesamowicie aktywna w mediach społecznościowych, a do tego ta aktywność jest interesująca, merytoryczna i zawsze podana odbiorcom pół żartem, półserio. Mateusz Borek, Michał Pol czy Tomasz Smokowski robią dla firmy wiele dobrego i mamy nadzieję, że ten sposób promocji nie tylko bardzo pozytywnie odbije się na działaniach firmy, ale także inne serwisy bukmacherskie w Polsce będą korzystały z tego formatu.

ETOTO ma bardzo dobrą ofertę zakładów sportowych, tak przedmeczowych jak i na żywo, a dodatkowo wysokie kursy. Na wyróżnienie zasługuje ogólna oferta promocyjna, w tym oczywiście ETOTOMANIA, ale także mecze dnia, które możemy obstawić praktycznie bez marży bukmacherskiej.

Zdecydowanie polecamy założenie konta w ETOTO z naszego linku i skorzystanie z promocji od pierwszej wpłaty.

nach oben